Laibach 'Türkiye'Laibach konseri; 13 Şubat 2007 İstanbul Yeni Melek'te, biletler; Biletix'te.

1980'de kurulan ve isimlerini, Slovenya’nın başkenti Ljubljana’nın Almanca telaffuzu olan 'Laibach'dan alan grubun, bugüne kadar 21 albümü yayınlandı.

1994 yılında çıkardıkları 'NATO' albümünün turnesi dahilinde, Bosna-Hersek savaşında henüz barış paktı imzalanmadan oraya gidip, savaş mağdurlarına NSK pasaportları dağıtmış ve insanların bu şekilde savaştan kaçmalarını sağladıkları bilinmekte...

Sahne şovları, kostümleri, protest ve politik şarkı sözleri yanında; albümlerinde cover şarkılar da yer alıyor. Rolling Stones’un 'Symptahy For The Devil'i, Opus’un 'Life Is Life'ı, Europe’un 'The Final Countdown'ı ve Queen’in 'One Vision'ı bunlardan bazıları ve buradan izlenebilirler.

Son albümleri; Ekim 2006 tarihli, 'VOLK' (Almaca’da, “halk” anlamında).
Albümde; her biri, ülkelerin milli marşlarının Laibach coverları olan; 14 parça bulunuyor.

Almanya, Amerika, Anglia (İngiltere’nin Latince’deki adı), Rusya, Fransa, İtalya, İspanya, İsrail, Türkiye, Çin, Japonya, Slovenya, Vatikan ve NSK ülkelerinin milli marşları VOLK albümünde, Laibach tarafından yorumlanmış.

Bu parçalardan biri olan, İstiklâl Marşı sözleriyle hazırlanan 'Türkiye'; basında yer alan haberlere göre, VOLK albümünün öne çıkan parçası olarak gözüküyor.

(: Download-Link )

0 yorum:

Yorum Gönder

Merhaba! Flynxs | Lynist weblog yorum bırakma alanındasınız.
Ziyaretiniz, ve yorumlarınızda Türkçe Yazım Kuralları'na göstereceğiniz özen için teşekkür ederim!

İçerik hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili düşüncelerinizi, hissettiklerinizi, alttaki metin kutusuna yorumunuzu -isim, e-posta, varsa web site gibi detayları da belirterek- bırakarak paylaşabilirsiniz (yorumlarınızda bold, italik görünüm ve link vermek için < b>, < i>, < a> gibi bazı HTML etiketlerini de kullanabilirsiniz).

Saygı sınırlarını aşan ifadeler ve spam içerikli olası yorumlara yer vermemek için, bu blog'da yorumlar, onaylandıktan sonra yayımlanır. Yorumunuzu gönderdikten sonra burada eş zamanlı olarak görüntüleyemezseniz, endişelenmeyin, bu sebepledir.

Flynxs altındaki tüm yorumlardan anında haberdar olmak için yorumlara RSS ile abone olmayı unutmayın. (Bknz: RSS nedir?, Feedlerimi Nasıl Yönetirim?)

Olası soru, öneri ve görüşlerinizi bana, isterseniz 'gmail' adresim 'flynxs.blogspot' üzerinden de iletebilirsiniz...