Glow BrickGlow Brick; ‘elektriksiz’ yanan bir ‘ampul’. Ampul içine yerleştirilmiş fosforlu sıvı, gündüz topladığı ışığı geceleri yansıtarak hoş bir ambiyans yaratıyor.

Photoluminescence "Foto Işıma" sayesinde ampul, içindeki pigmentlerin güneş ışığı altında biriktirdiği enerjiyi, karanlıkta açığa çıkarıyor.

Işığın şiddeti, geliş yönü, rengi, yansıması gibi özellikleriyle oynanarak; mekânsal uyarım elemanlarından olan renk, ışık, doku ve formun kullanımıyla; mekân kalitesi artırılabileceği gibi, o mekânı kullananların algılarını etkilemek; yani duygusal uyarımla psikolojilerini değiştirmek de mümkün.

Aydınlatmanın, kişiye nerede olduğunun bilincinde olmasını sağlayacak birer ipucu görevi de üstlendiği ve iç aydınlatma tasarımlarında cinsiyet farklılığının göz önünde bulundurulmasının gerekliliği bilinciyle hareket edildiğinde; çok daha ferah ve kullanışlı mekânlar yaratılabilecektir.

Mekânınızdaki aydınlatmada minik bir değişiklik yapıp, bunun üzerinizdeki etkisini gözlemleyin. Glow Brick, bunu yapabilmenin sadece enteresan yollarından biri.

Temin edilebilecek yerler: Amazon-Glow Brick, Suck.uk-Glow Brick, Bunlardanistiyorum-Glow Brick.

0 yorum:

Yorum Gönder

Merhaba! Flynxs | Lynist weblog yorum bırakma alanındasınız.
Ziyaretiniz, ve yorumlarınızda Türkçe Yazım Kuralları'na göstereceğiniz özen için teşekkür ederim!

İçerik hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili düşüncelerinizi, hissettiklerinizi, alttaki metin kutusuna yorumunuzu -isim, e-posta, varsa web site gibi detayları da belirterek- bırakarak paylaşabilirsiniz (yorumlarınızda bold, italik görünüm ve link vermek için < b>, < i>, < a> gibi bazı HTML etiketlerini de kullanabilirsiniz).

Saygı sınırlarını aşan ifadeler ve spam içerikli olası yorumlara yer vermemek için, bu blog'da yorumlar, onaylandıktan sonra yayımlanır. Yorumunuzu gönderdikten sonra burada eş zamanlı olarak görüntüleyemezseniz, endişelenmeyin, bu sebepledir.

Flynxs altındaki tüm yorumlardan anında haberdar olmak için yorumlara RSS ile abone olmayı unutmayın. (Bknz: RSS nedir?, Feedlerimi Nasıl Yönetirim?)

Olası soru, öneri ve görüşlerinizi bana, isterseniz 'gmail' adresim 'flynxs.blogspot' üzerinden de iletebilirsiniz...