'Küresel Isınmaya Karşı Ortak Eylem!'Sadece 5 dakika!
1 Mart 2007 Perşembe akşamı, saat: 19.55-20.00 arası.
Tüm dünyada küresel ısınmaya karşı ortak bir eylem!

Eylem planı şu: Yerel saatlerin farklılığı gözetilmeksizin bütün dünyada 1 Mart 2007 Perşembe akşamı, saat: 19.55-20.00 arası tüm enerji kaynakları kesilecek.
Evde ya da işteyseniz şalterler inecek. Arabadaysanız yol kenarına çekeceksiniz vs. Yapabilen yapacak.
Amaç, bütün dünyada yer alacak bu 5 dakikalık kesintiyle meydana gelecek enerji tasarrufuyla karar mercilerinin dikkatini çekmek.

Neden olmasın?

Küresel Isınmayla dünyanın karşı karşıya olduğu tehlikeye dikkat çekmek için, başka ülkelerde çeşitli planlar deneniyor. Böyle eylemler dikkat çeker, farkındalık yaratıp ses getirir. Bir kişinin bile bilinçlenip bu kötü gidişe izin vermemek için davranışlarında değişikliğe gitmesi kârdır.

Önemli olan davranışlarımızın bilincinde olarak davranabilmek. Alışkanlıklarımızı bu yönde yeniden düzenlemek.

Her gün 5 dakika bunu yapsak ne olur? Bu sayede her gün yüzlerce ağaç kesilmekten kurtulabilir ya da nesli tükenen bir canlı türü belki hayatta kalmayı başarabilir.An Inconvenient Truth ‘Uygunsuz Gerçek’; Küresel Isınma'nın dünyayı nasıl etkilediğini, nasıl önlemler alınabileceğini anlatan 100 dakikalık belgesel bir film.

Uygunsuz Gerçek filmini yoksa hâlâ izlemediniz mi?Global Cartoons başlığında, üstteki karikatürler gibi, konuyla ilgili başka karikatürleri de görebilirsiniz.

Ne kadar farkındayız?

Bağlantılı konular:
Nil, Maasailer'in Yeni Tanrısı Mı Olacak?
Karbondioksit Temizliğine 25 Milyon $ Ödül
Kutup Ayıları, 'Küresel Isınma' ile Yaşantıları..
An İnconvenient Truth 'Uygunsuz Gerçek', Philips Imageo Mum Işığı,
WWF-Suyumuza Sahip Çıkalım, Evian-waterboy.

1 yorum:

  1. küresel ısınma bütün tabiatı etkileyecek

    YanıtlaSil

Merhaba! Flynxs | Lynist weblog yorum bırakma alanındasınız.
Ziyaretiniz, ve yorumlarınızda Türkçe Yazım Kuralları'na göstereceğiniz özen için teşekkür ederim!

İçerik hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili düşüncelerinizi, hissettiklerinizi, alttaki metin kutusuna yorumunuzu -isim, e-posta, varsa web site gibi detayları da belirterek- bırakarak paylaşabilirsiniz (yorumlarınızda bold, italik görünüm ve link vermek için < b>, < i>, < a> gibi bazı HTML etiketlerini de kullanabilirsiniz).

Saygı sınırlarını aşan ifadeler ve spam içerikli olası yorumlara yer vermemek için, bu blog'da yorumlar, onaylandıktan sonra yayımlanır. Yorumunuzu gönderdikten sonra burada eş zamanlı olarak görüntüleyemezseniz, endişelenmeyin, bu sebepledir.

Flynxs altındaki tüm yorumlardan anında haberdar olmak için yorumlara RSS ile abone olmayı unutmayın. (Bknz: RSS nedir?, Feedlerimi Nasıl Yönetirim?)

Olası soru, öneri ve görüşlerinizi bana, isterseniz 'gmail' adresim 'flynxs.blogspot' üzerinden de iletebilirsiniz...