Blogger'da Dil Seçimi

Blogger ayarlarında, Settings -> Formatting sekmesinde, Language : Turkish (Turkey) seçildiğinde; blog'un formatı Türkçe'ye uyum sağlıyor.
Yani 'posted by', 'view my complete profile', 'comments', 'link', 'tag', zaman ifadeleri yerine Türkçe karşılıkları geliyor.
Yakın zamanda keşfettim ben de bu değişiklik imkânını. Google Account ayarlarından kaynaklandığını düşünüyordum bu Türkçe görünümün ama, biraz kurcalayınca tamamiyle Blogger bünyesindeki bir tercih sonucu olduğunu fark ettim.
Blogger beta'dan kurtulup yeni versiyona geçtikten sonra gelen yeniliklerden biri de buymuş anlaşılan. Ne güzel! Türkçe içerik üretiliyorsa, formatta buna uygun olmalı, öyle değil mi?

0 yorum:

Yorum Gönder

Merhaba! Flynxs | Lynist weblog yorum bırakma alanındasınız.
Ziyaretiniz, ve yorumlarınızda Türkçe Yazım Kuralları'na göstereceğiniz özen için teşekkür ederim!

İçerik hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili düşüncelerinizi, hissettiklerinizi, alttaki metin kutusuna yorumunuzu -isim, e-posta, varsa web site gibi detayları da belirterek- bırakarak paylaşabilirsiniz (yorumlarınızda bold, italik görünüm ve link vermek için < b>, < i>, < a> gibi bazı HTML etiketlerini de kullanabilirsiniz).

Saygı sınırlarını aşan ifadeler ve spam içerikli olası yorumlara yer vermemek için, bu blog'da yorumlar, onaylandıktan sonra yayımlanır. Yorumunuzu gönderdikten sonra burada eş zamanlı olarak görüntüleyemezseniz, endişelenmeyin, bu sebepledir.

Flynxs altındaki tüm yorumlardan anında haberdar olmak için yorumlara RSS ile abone olmayı unutmayın. (Bknz: RSS nedir?, Feedlerimi Nasıl Yönetirim?)

Olası soru, öneri ve görüşlerinizi bana, isterseniz 'gmail' adresim 'flynxs.blogspot' üzerinden de iletebilirsiniz...