Motion Graphics, Back Among the Living, PMX, KromotionÖğleden sonraya, yaratıcı ve eğlenceli bir videoyla tat katalım. Konumuz, Motion Graphics.

"Back Among the Living"; motion graphics ve 8mm footage* marifetiyle oluşturulmuş bir müzik videosu. Yandaki resim üzerine tıklamak, videoya ulaşmanın yollarından biri.

Back Among the Living'de müzik Sebastian Sturm ve yapım Smoco | design 'n' motion'a ait.


Minik kanatlarıyla, sevimli dino'nun macerasından da bahsetmeden olmaz ama siz zaten
smoco.de altındaki diğer görülesi projelere de merak edip bakacak ve flin'ı da keşfedeceksinizdir.

2D, 3D çalışmaların müzik ve renklerin uyumuyla sunulması olarak kısaca tanımlayabileceğimiz Motion Graphics konusuna değinmişken; Korhan Kaya tarafından geliştirilen yerli grafik canlandırma-kompozisyon programı projesi PMX'i de anımsatmak isterim.

Photoshop benzeri layerlar üzerinde çalışan programla, kullanımı kolay arabirimi sayesinde animasyonlar üretip, video dosyaları hazırlayabiliyorsunuz.

"Kromotion" ise, PDF formatında görülesi, gayet hoş bir Motion Graphics dergisi.

(*footage)

0 yorum:

Yorum Gönder

Merhaba! Flynxs | Lynist weblog yorum bırakma alanındasınız.
Ziyaretiniz, ve yorumlarınızda Türkçe Yazım Kuralları'na göstereceğiniz özen için teşekkür ederim!

İçerik hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili düşüncelerinizi, hissettiklerinizi, alttaki metin kutusuna yorumunuzu -isim, e-posta, varsa web site gibi detayları da belirterek- bırakarak paylaşabilirsiniz (yorumlarınızda bold, italik görünüm ve link vermek için < b>, < i>, < a> gibi bazı HTML etiketlerini de kullanabilirsiniz).

Saygı sınırlarını aşan ifadeler ve spam içerikli olası yorumlara yer vermemek için, bu blog'da yorumlar, onaylandıktan sonra yayımlanır. Yorumunuzu gönderdikten sonra burada eş zamanlı olarak görüntüleyemezseniz, endişelenmeyin, bu sebepledir.

Flynxs altındaki tüm yorumlardan anında haberdar olmak için yorumlara RSS ile abone olmayı unutmayın. (Bknz: RSS nedir?, Feedlerimi Nasıl Yönetirim?)

Olası soru, öneri ve görüşlerinizi bana, isterseniz 'gmail' adresim 'flynxs.blogspot' üzerinden de iletebilirsiniz...