Moleskine, Paula Scher, Tipografik Enstantaneler


Paula Scher Moleskine'inden tipografik enstantaneler.

Siz, ertesi günkü önemli bir işin yarattığı beklenti yüzünden heyecanlanıp uyuyamadığınızı sanırken, zihniniz; ertesi günün yaşanabilecek her varyasyonunu en ince ayrıntısına kadar kurgulayıp, kendi içinde yaşayarak deneyimleyip sizi, yeni güne hazırlamakla uğraşıyordur.

Endişelenmeyin. Uyumanın yolu; zihninizi susturmak ya da dikkatini başka birşeyle meşgul olarak dağıtmaktan geçiyor ve bunun için seçenekler çok. Ben, eğlenceli ve yormayanlardan birini seçtim; izlemek (farkında olarak ya da olmayarak izlediğimiz dünyanın, bilinçaltı etkisine güzel bir örnekten bahsettiğim "Darren Brown, Reklam, Subliminal Etki" başlıklı yazımı anımsayın!).

Evet, uykum kaçtı ve aklımda, zihnimi işime yarayacak uyaran yağmuruna tutabileceğim, bu sıralar özellikle ilgimi çeken bir konu da var; sayfalar arasına saklanmış kolajlar.

Moleskinler arasında geziniyorum. Üstte videosunu paylaştığım Paula Scher Moleskine'i de bu gezintimin keyifli duraklarından biriydi.

Konu ilginizi çektiyse; Flickr üzerinden moleskine, moleskineart, citynotebook etketleriyle erişebileceğiniz fotoğraflarla ya da YouTube Moleskine videolarıyla siz de yaratıcı, zengin bir dünyanın kapılarını aralayabilir ya da an'ınıza renk katabilirsiniz.

YouTube'a uğramışken, A documentary on the designer Paula Scher videosu yanında, A lesson on typography ve Pulp Fiction in Typography ile başlayıp Typography etiketli diğer videolarla gezintinizi sürdürebilirsiniz.

Kaçan uyku noktacıklarınızı yakalamak istiyorsanız; olası benzeri gezintilerinizi, tek bir konuya odaklanarak yirmi dakika civarı bir sürede tutmanızı öneririm.

0 yorum:

Yorum Gönder

Merhaba! Flynxs | Lynist weblog yorum bırakma alanındasınız.
Ziyaretiniz, ve yorumlarınızda Türkçe Yazım Kuralları'na göstereceğiniz özen için teşekkür ederim!

İçerik hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili düşüncelerinizi, hissettiklerinizi, alttaki metin kutusuna yorumunuzu -isim, e-posta, varsa web site gibi detayları da belirterek- bırakarak paylaşabilirsiniz (yorumlarınızda bold, italik görünüm ve link vermek için < b>, < i>, < a> gibi bazı HTML etiketlerini de kullanabilirsiniz).

Saygı sınırlarını aşan ifadeler ve spam içerikli olası yorumlara yer vermemek için, bu blog'da yorumlar, onaylandıktan sonra yayımlanır. Yorumunuzu gönderdikten sonra burada eş zamanlı olarak görüntüleyemezseniz, endişelenmeyin, bu sebepledir.

Flynxs altındaki tüm yorumlardan anında haberdar olmak için yorumlara RSS ile abone olmayı unutmayın. (Bknz: RSS nedir?, Feedlerimi Nasıl Yönetirim?)

Olası soru, öneri ve görüşlerinizi bana, isterseniz 'gmail' adresim 'flynxs.blogspot' üzerinden de iletebilirsiniz...