Toronto Metrosuna Tipografik Bakış
Toronto metrosunda günümüze kadar kullanılan yön ve sinyal işaretçilerindeki yazı, font kullanımlarına dikkat çeken;
Joe Clark, Type in the Toronto subway başlığı altındaki döküman; Toronto metrosunun tarihine tipografik bir bakış sağlıyor.

Kent kültürü içinde her gün aşina olunan bir alandan, böylesine bir bakış açısıyla gelişim ivmesi gözlemi, heyecan verici.

Şimdilik
sokaklara, tabela değişimiyle kimlik kazandırılmaya çalışılan ülkemizde, benzer gözlemleri yapabileceğimiz günlerin gelmesini merakla bekliyorum.

Wikipedia-Toronto, Wikipedia-Typography

0 yorum:

Yorum Gönder

Merhaba! Flynxs | Lynist weblog yorum bırakma alanındasınız.
Ziyaretiniz, ve yorumlarınızda Türkçe Yazım Kuralları'na göstereceğiniz özen için teşekkür ederim!

İçerik hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili düşüncelerinizi, hissettiklerinizi, alttaki metin kutusuna yorumunuzu -isim, e-posta, varsa web site gibi detayları da belirterek- bırakarak paylaşabilirsiniz (yorumlarınızda bold, italik görünüm ve link vermek için < b>, < i>, < a> gibi bazı HTML etiketlerini de kullanabilirsiniz).

Saygı sınırlarını aşan ifadeler ve spam içerikli olası yorumlara yer vermemek için, bu blog'da yorumlar, onaylandıktan sonra yayımlanır. Yorumunuzu gönderdikten sonra burada eş zamanlı olarak görüntüleyemezseniz, endişelenmeyin, bu sebepledir.

Flynxs altındaki tüm yorumlardan anında haberdar olmak için yorumlara RSS ile abone olmayı unutmayın. (Bknz: RSS nedir?, Feedlerimi Nasıl Yönetirim?)

Olası soru, öneri ve görüşlerinizi bana, isterseniz 'gmail' adresim 'flynxs.blogspot' üzerinden de iletebilirsiniz...