Link Thumbnail


Daha önce, Snap Preview Anywhere'den bahsetmiş ve blog'ta uygulamıştım. Blog'taki link verilmiş alanlar üzerinde mouse'umuzla durduğumuzda; açılan minik pencerelerin sebebi; Snap :)

Daha link'e tıklamadan, açılan minik bir önizleme penceresiyle bize, link'teki sayfanın o anki hâlini görme imkânı sağlayan,
Snap benzeri, başka bir fonksiyonel uygulama ise; Link Thumbnail.

Link Thumbnail:
Live Preview Thumbnails On Your Links

Arc90 labs tarafından, biraz CSS biraz da Java Script kombinasyonuyla geliştirilmiş olan
Link Thumbnail'in, nasıl kullanıldığı demo sayfasından görülebilir.

Şu an Snap'le ikisi aynı anda çakışmasın diye blog'ta kullanmadım. Ama denedim oldukça pratik ve tüm browserlarla sorunsuz çalışıyor. Detaylı anlatımı
Link Thumbnail sayfasında mevcut, Code download ederek hemen kullanabilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder

Merhaba! Flynxs | Lynist weblog yorum bırakma alanındasınız.
Ziyaretiniz, ve yorumlarınızda Türkçe Yazım Kuralları'na göstereceğiniz özen için teşekkür ederim!

İçerik hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili düşüncelerinizi, hissettiklerinizi, alttaki metin kutusuna yorumunuzu -isim, e-posta, varsa web site gibi detayları da belirterek- bırakarak paylaşabilirsiniz (yorumlarınızda bold, italik görünüm ve link vermek için < b>, < i>, < a> gibi bazı HTML etiketlerini de kullanabilirsiniz).

Saygı sınırlarını aşan ifadeler ve spam içerikli olası yorumlara yer vermemek için, bu blog'da yorumlar, onaylandıktan sonra yayımlanır. Yorumunuzu gönderdikten sonra burada eş zamanlı olarak görüntüleyemezseniz, endişelenmeyin, bu sebepledir.

Flynxs altındaki tüm yorumlardan anında haberdar olmak için yorumlara RSS ile abone olmayı unutmayın. (Bknz: RSS nedir?, Feedlerimi Nasıl Yönetirim?)

Olası soru, öneri ve görüşlerinizi bana, isterseniz 'gmail' adresim 'flynxs.blogspot' üzerinden de iletebilirsiniz...