Clock Screensavers, Zaman

flynxs fliqlo clock screensaver

Tik tak, tik tak, tik tak... Hayır, Madonna'nın 'Hard Candy'sinden müzikler
mırıldanmayacağım. Flynxs'te zaman, 400'üncü post'u gösteriyor. Bilmiyorum, 500'ü görebilir miyiz? O yüzden, bu fırsatı ve böyle yuvarlak bir sayıyı bulmuşken, sadece altını çizmek istedim.

Şimdi burda, bu zamana kadar şunlardan bahsettik, şöyle olmuştu, şu istatistiki verilere ulaştık, diye sıralayacak değilim. Sadece geçen zamanın her ânının değerli ve bunun farkında olarak yaşayabilmemizin ne kadar önemli olduğunu anımsatmak istiyorum. İlgi gösterip, varlıklarını hissettiren veya bildirmeyen ama etrafta olduklarını bildiğim tüm Flynxs takipçilerine de bu fırsatla teşekkürlerimi gönderiyorum.

Evet, zaman geçiyor. Önemli olan, nasıl geçtiği. Bunu eğlenceli hâle dönüştüren, severek kullanmış olduğum birkaç screensaver var. Onlardan bahsedecek en uygun zaman da bu olsa gerek...

Saatin dördü gösterdiği üstteki görsel, "Flip-Style 'Pata Pata Clock' Screensaver"ına ait. Biraz nostaljik; eskiden iş yerlerinde veya okullarda kullanılan saatleri çağrıştıran bir yapısı, Windows ve Mac OS X versiyonları var.

flynxs dropclock screensaver

'Dropclock screensaver'; suyun ritmiyle zamanın geçişini izlemekten kendimi alamadığım, tha ltd ürünü zamazingolardan biri; zaman göstergeci rakamlar, slow-motion olarak suyun içine düşüyorlar. Dropclock screensaver kadar enteresan başka çalışmaların da yer aldığı tha ltd ise, kesinlikle görülesi...'Word Clock' tipografik screensaver da, diğer bir zaman göstergeci ekran koruyucu; metin içinde zamanı gösteren kelimeler renkleniyor, bildiğim kadarıyla henüz sadece Mac OS X versiyonu var...

3 yorum:

 1. Hepsi birbirinden ilginç sevgili Lyn..Asıl ilginç olan ne biliyor musun? Dün işyerinde aklıma bu tip saatler geldi."Keşke başucuma böyle bir saat koysam,belki gitti gidiyorda vardır oraya bakayım" dedim kendi kendime..Tesadüfe bak aynı şeyleri düşünmüşüz....

  Güzel ve ilginç yazılarınla dolu,nice 400'lere...

  YanıtlaSil
 2. Nice 400, 500, 1000'lere ve kendi adıma nice öğreneceklerime diyorum...

  Sevgilerimle...

  YanıtlaSil
 3. Delfina, çok teşekkür ederim (: tesadüf olmuş. evet, o saatlerden bulmak mümkün. Burçin, çok teşekkürler (: sevgiler...

  YanıtlaSil

Merhaba! Flynxs | Lynist weblog yorum bırakma alanındasınız.
Ziyaretiniz, ve yorumlarınızda Türkçe Yazım Kuralları'na göstereceğiniz özen için teşekkür ederim!

İçerik hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili düşüncelerinizi, hissettiklerinizi, alttaki metin kutusuna yorumunuzu -isim, e-posta, varsa web site gibi detayları da belirterek- bırakarak paylaşabilirsiniz (yorumlarınızda bold, italik görünüm ve link vermek için < b>, < i>, < a> gibi bazı HTML etiketlerini de kullanabilirsiniz).

Saygı sınırlarını aşan ifadeler ve spam içerikli olası yorumlara yer vermemek için, bu blog'da yorumlar, onaylandıktan sonra yayımlanır. Yorumunuzu gönderdikten sonra burada eş zamanlı olarak görüntüleyemezseniz, endişelenmeyin, bu sebepledir.

Flynxs altındaki tüm yorumlardan anında haberdar olmak için yorumlara RSS ile abone olmayı unutmayın. (Bknz: RSS nedir?, Feedlerimi Nasıl Yönetirim?)

Olası soru, öneri ve görüşlerinizi bana, isterseniz 'gmail' adresim 'flynxs.blogspot' üzerinden de iletebilirsiniz...