Coldplay 2008 'Violet Hill'

flynxs coldplay album Viva la Vida or Death and All His FriendsColdplay'in yeni albümü 'Viva la Vida or Death and All His Friends' piyasaya çıkmadan önce, kapak tasarımı ve 'Violet Hill' isimli parçası yayınlandı.

Albüm kapağında (üzerine tıklayarak görseli daha büyük görüntüleyebilirsiniz), Fransız ressam
Eugène Delacroix'nın 1830 tarihli, Fransız devriminin önemli olaylarından Temmuz Ayaklanması'nı resmettiği 'Liberty Leading the People' isimli eseri kullanılmış.

Elinde üç renkli Fransız bayrağını tutan Marianne'in, halkı ileri doğru yönlendirdiği bu tablo, aynı zamanda 1880'de New York'taki ünlü Özgürlük Heykeli'ni tasarlayan Frédéric Bartholdi'ye de ilham kaynağı olmuştu...


Eldeki bu verilerle değerlendirdiğimizde;
'Violet Hill'i beğendiğimi, 'Viva la Vida or Death and All His Friends' in kapak temasından hoşlandığımı ve albümle ilgili beklentilerimin arttığını söyleyebilirim.

coldplay.com'dan -şimdilik- ücretsiz olarak 'Violet Hill' edinilebiliyor. 'Violet Hill'e -diğer Coldplay parçaları yanında- amazon.com'dan ve hypem.com altından da ulaşmak mümkün.

Yoksa siz, Coldplay'in ilk albümündeki tadı diğerlerinde bulamayanlardan mısınız?

Wikipedia: Coldplay, '
Viva la Vida or Death and All His Friends'.

0 yorum:

Yorum Gönder

Merhaba! Flynxs | Lynist weblog yorum bırakma alanındasınız.
Ziyaretiniz, ve yorumlarınızda Türkçe Yazım Kuralları'na göstereceğiniz özen için teşekkür ederim!

İçerik hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili düşüncelerinizi, hissettiklerinizi, alttaki metin kutusuna yorumunuzu -isim, e-posta, varsa web site gibi detayları da belirterek- bırakarak paylaşabilirsiniz (yorumlarınızda bold, italik görünüm ve link vermek için < b>, < i>, < a> gibi bazı HTML etiketlerini de kullanabilirsiniz).

Saygı sınırlarını aşan ifadeler ve spam içerikli olası yorumlara yer vermemek için, bu blog'da yorumlar, onaylandıktan sonra yayımlanır. Yorumunuzu gönderdikten sonra burada eş zamanlı olarak görüntüleyemezseniz, endişelenmeyin, bu sebepledir.

Flynxs altındaki tüm yorumlardan anında haberdar olmak için yorumlara RSS ile abone olmayı unutmayın. (Bknz: RSS nedir?, Feedlerimi Nasıl Yönetirim?)

Olası soru, öneri ve görüşlerinizi bana, isterseniz 'gmail' adresim 'flynxs.blogspot' üzerinden de iletebilirsiniz...