The Literature Doner Kebab


"Lovely Head, Solar" sonrasında, bir başka güzel Processing uygulamasıyla daha karşı karşıyayız -daha büyük görüntüleyebilmek için görselin üzerine tıklayabilirsiniz.-; Almanya'dan Reclam Verlag için hazırlanmış olan microsite; www.literaturdoener.de.

"
The Literature Doner Kebab" altında, mouse veya klavye ile hareket ederek aradıkları kelimeyle ilişikli açıklamaya döner form üzerinden ulaşan ziyaretçiler, sonrasında ilgili kitabı Reclam Yayınevi'nin sayfasına bağlanarak edinebiliyorlar.

Reclam, zaten kendine özgü bir yayınevi, bu proje de ona yakışır olmuş. İnteraktif tasarım, Processing, tipografi ve kitapların ortak paydada buluştuğu bu uygulama, sizce de heyecan verici değil mi?

"
The Literature Doner Kebab" ile ilgili detaylara ve birbirinden enteresan başka pek çok projeye, Jung von Matt/Neckar ve Kai Heuser sitelerinden ulaşılabiliyor. Tümü, zihin açıcı.

Diğer ilgili bağlantılar: processing.org, wikipedia: Proccessing.

0 yorum:

Yorum Gönder

Merhaba! Flynxs | Lynist weblog yorum bırakma alanındasınız.
Ziyaretiniz, ve yorumlarınızda Türkçe Yazım Kuralları'na göstereceğiniz özen için teşekkür ederim!

İçerik hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili düşüncelerinizi, hissettiklerinizi, alttaki metin kutusuna yorumunuzu -isim, e-posta, varsa web site gibi detayları da belirterek- bırakarak paylaşabilirsiniz (yorumlarınızda bold, italik görünüm ve link vermek için < b>, < i>, < a> gibi bazı HTML etiketlerini de kullanabilirsiniz).

Saygı sınırlarını aşan ifadeler ve spam içerikli olası yorumlara yer vermemek için, bu blog'da yorumlar, onaylandıktan sonra yayımlanır. Yorumunuzu gönderdikten sonra burada eş zamanlı olarak görüntüleyemezseniz, endişelenmeyin, bu sebepledir.

Flynxs altındaki tüm yorumlardan anında haberdar olmak için yorumlara RSS ile abone olmayı unutmayın. (Bknz: RSS nedir?, Feedlerimi Nasıl Yönetirim?)

Olası soru, öneri ve görüşlerinizi bana, isterseniz 'gmail' adresim 'flynxs.blogspot' üzerinden de iletebilirsiniz...