Lovely Head, SolarEnteresan Flash sitelerinden tanıdığımız Robert Hodgin,
Processing ile fantastik görsel şölenler yaratmaya devam ediyordu. 'Solar', bu çalışmalarının en yenisi olarak, karşımızda.

Goldfrapp, Felt Mountain albümünden 'Lovely Head' müziği eşliğinde 'Solar', alttaki vimeo player marifetiyle -tam ekran olarak izlemenizi öneririm- aynı zamanda hafta sonu müziğimiz olarak da burada yer alıyor.


Solar, with lyrics. from flight404 on Vimeo.


Sese karşılık veren bu dinamik sistem son derece etkileyici ve merak uyandırıcı, öyle değil mi? Robert Hodgin'in blogu flight404.com'dan ve flickr, vimeo alanları altından konuyla ilgili detaylara erişmek mümkün.

4 yorum:

 1. süperr! çok etkileyici. blogumda yayınlamam lazım bu videoyu kesinlikle :]

  YanıtlaSil
 2. büyüleyici neredeyse tanrısal... yani bir best seller kitabının arka kapağındaki kısa referans yazıları gibi oldu yorumum ama aklıma başka bir şey gelmedi doğrusu...

  YanıtlaSil
 3. evet, generative art, yeni medya sanatları heyecen verici örnekleriyle her geçen gün şaşırtmaya devam ediyor (: konuyla ilgili hoş açılımlar, leziz başka örneklere generatorx.no/generative-art altından ulaşmak da mümkün...

  YanıtlaSil
 4. Etkileyici, acaba winamp avs plugini varmıdır ?

  Processing ile http://www.wefeelfine.org/ sitesi nasıl yapıldığını anlatan makalede tanışmıştım. Çok farklı ve görsel olarak güzel arayüzler tasarlanabilmesi çok etkileyici.
  makalenin adresi:
  http://www.netmag.co.uk/zine/discover-interview/the-brains-behind-wefeelfine-org

  YanıtlaSil

Merhaba! Flynxs | Lynist weblog yorum bırakma alanındasınız.
Ziyaretiniz, ve yorumlarınızda Türkçe Yazım Kuralları'na göstereceğiniz özen için teşekkür ederim!

İçerik hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili düşüncelerinizi, hissettiklerinizi, alttaki metin kutusuna yorumunuzu -isim, e-posta, varsa web site gibi detayları da belirterek- bırakarak paylaşabilirsiniz (yorumlarınızda bold, italik görünüm ve link vermek için < b>, < i>, < a> gibi bazı HTML etiketlerini de kullanabilirsiniz).

Saygı sınırlarını aşan ifadeler ve spam içerikli olası yorumlara yer vermemek için, bu blog'da yorumlar, onaylandıktan sonra yayımlanır. Yorumunuzu gönderdikten sonra burada eş zamanlı olarak görüntüleyemezseniz, endişelenmeyin, bu sebepledir.

Flynxs altındaki tüm yorumlardan anında haberdar olmak için yorumlara RSS ile abone olmayı unutmayın. (Bknz: RSS nedir?, Feedlerimi Nasıl Yönetirim?)

Olası soru, öneri ve görüşlerinizi bana, isterseniz 'gmail' adresim 'flynxs.blogspot' üzerinden de iletebilirsiniz...