Fujiya & Miyagi 'Ankle Injuries'


'Ankle Injuries' parçası; Fujiya & Miyagi'nin, Transparent Things (2006) albümünden, zarlardan oluşan videosu ile dikkatimi çekti.

Fujiya & Miyagi; Japon kültürüne hayran Britanyalı, elektronik müzik gruplarından biri. Şarkı sözleri kadar enteresan videoları var.

Videolarındaki perspektiflerinin, web sitelerinde parçalarını sunuş şekillerine de yansıdığını görebiliyoruz; kaset mantığında bir tasarım içinden
Fujiya & Miyagi müzikleri dinlenebiliyor.

Elektronik müzik, ister istemez ritmiyle harekete geçmeye sebep oluyor. Siz videoyu izlerken, ben de
'Ankle Injuries' parçası ritmiyle harekete geçip; kapıdan çıktığımda yüzüme çarpacak olan sıcak hava duvarını düşünmemeye çalışarak, buharlaşmadan eve ulaşmaya çalışacağım.

36 derece artı nem etkisiyle hissedilen sıcaklık daha da artınca; İstanbul pek sokağa çıkılabilecek gibi değil bu günlerde. Akşam, sıcağın etkisinin azalıp, çıkabilecek hafif bir esintiyle eve dönmek, hayal...


YouTube'dan diğer eğlenceli
Fujiya & Miyagi videoları izlenebilir.

0 yorum:

Yorum Gönder

Merhaba! Flynxs | Lynist weblog yorum bırakma alanındasınız.
Ziyaretiniz, ve yorumlarınızda Türkçe Yazım Kuralları'na göstereceğiniz özen için teşekkür ederim!

İçerik hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili düşüncelerinizi, hissettiklerinizi, alttaki metin kutusuna yorumunuzu -isim, e-posta, varsa web site gibi detayları da belirterek- bırakarak paylaşabilirsiniz (yorumlarınızda bold, italik görünüm ve link vermek için < b>, < i>, < a> gibi bazı HTML etiketlerini de kullanabilirsiniz).

Saygı sınırlarını aşan ifadeler ve spam içerikli olası yorumlara yer vermemek için, bu blog'da yorumlar, onaylandıktan sonra yayımlanır. Yorumunuzu gönderdikten sonra burada eş zamanlı olarak görüntüleyemezseniz, endişelenmeyin, bu sebepledir.

Flynxs altındaki tüm yorumlardan anında haberdar olmak için yorumlara RSS ile abone olmayı unutmayın. (Bknz: RSS nedir?, Feedlerimi Nasıl Yönetirim?)

Olası soru, öneri ve görüşlerinizi bana, isterseniz 'gmail' adresim 'flynxs.blogspot' üzerinden de iletebilirsiniz...