Sonbahar, Kasım, Ay Takvimi, November Rain


Kasım ayında, Ay evreleri...

1991 yılı, 'Use Your Illusion' albümünden, ulaştığı üst notalarıyla orgazmik müzik kategorisine rahatça dahil edilebilecek türde leziz bir Guns N' Roses parçası; November Rain.

Bu ayki etkinliklerden bahsetmek yerine, yüklediğim özel anlamlar yanında, sonbahar, Kasım çağrışımı yapan pek az müzikten biri olan November Rain'e, on dakikamızı ayıralım, istiyorum.

Siz, 4 milyon dolarlık klibiyle, zamanında yapılmış en pahalı video kliplerden biri olan November Rain'in videosunu izlerken, bir taraftan da zihninizi çağrışımların gücüne bırakın bakalım, neler anımsayacaksınız.

Beyin hücreleri arasında ne kadar çok bağ kurma şansı yaratılırsa, hafıza da o denli güçleniyor.

Hoş bir müzikle, eski anıları şimdinin bilgi/deneyimleriyle bağlamak için geri çağırmak; beyin hücreleri arasında yeni bağlar kurmaya yarayan,
eğlenceli bir zihin geliştme fırsatı olabilir.

When I look into your eyes I can see a love restrained But darlin' when I hold you Don't you know I feel the same 'Cause nothin' lasts forever And we both know hearts can change And it's hard to hold a candle In the cold November rain We've been through this such a long long time Just tryin' to kill the pain But lovers always come and lovers always go An no one's really sure who's lettin' go today Walking away If we could take the time to lay it on the line I could rest my head Just knowin' that you were mine All mine So if you want to love me then darlin' don't refrain Or I'll just end up walkin' In the cold November rain Do you need some time...on your own Do you need some time...all alone Everybody needs some time... on their own Don't you know you need some time...all alone I know it's hard to keep an open heart When even friends seem out to harm you But if you could heal a broken heart Wouldn't time be out to charm you Sometimes I need some time...on my own Sometimes I need some time...all alone Everybody needs some time... on their own Don't you know you need some time...all alone And when your fears subside And shadows still remain I know that you can love me When there's no one left to blame So never mind the darkness We still can find a way 'Cause nothin' lasts forever Even cold November rain Don't ya think that you need somebody Don't ya think that you need someone Everybody needs somebody You're not the only one
You're not the only one...

Yapraklar kuruyup, dökülsün ki, üzerlerinde çıtırdatarak yürümenin keyfini çıkartabilelim.

Hidiv Kasrı, Belgrat Ormanı, Atatürk Arboretumu, yakınlardaki yaprak çıtırdatmaya uygun mekânlardan.

Her an enteresan bir şeylerle karşılaşabilecek bir ülkede yaşıyoruz.
Erdil Yaşaroğlu da, Belgrat Ormanları'na bisiklete binmeye gittiklerinde karşılaştıkları durumları, 'Stargate‘ten başka bir gezegene ışınlanmış gibi oluyo insan,' diyerek diyomki'ye not düşmüş. Yine de fazla uzaklaşmamak gerek...

Komikaze kitaplarını imzalatmak isteyenler, 4 Kasım'da, kitap fuarına uğramayı unutmasınlar...


2 yorum:

 1. geçen kasım'da arboretum'da şöyle bir fotoğraf çekmiştim. bizim orman fakültesinin hemen yanıbaşında. gelmişken bir çayımızı da içersiniz artık :)

  bu arada lyn, justify'den vazgeçmeyi hiç düşündün mü? kelimeler arasındaki kararsız boşluklar akıcılığı öldürüyor diye düşünüyorum.

  YanıtlaSil
 2. hımm.. evet, Atatürk Arboretumuyla ilgili fotoğraf bakarken geçen sene, denk gelip görmüştüm o güzel fotoğrafı.

  İstanbul'da öyle güzel bir yer olduğunu bilmeyen, o kadar çok ki; senin için, okulunun oraya yakın olması güzel bir şans, diye düşünüyorum. teşekkürler, hoş teklifin için :)

  justify kullanmayı sevsem de, web'deki bu durumundan ben de hiç hoşnut değilim.

  ama öte yandan metnin bir blok halinde durması; yani, bakıldığında yazının sağ kenarının aşağıya doğru düz hayali bir çizgiyle ayrılıyormuş gibi gözükmesini de istiyorum.

  ilgin için çok sağ ol, haklısın, diğer türlü kullanmaya alışmaya çalışacağım :)

  aslında web üzerinde metinleri tireleyebiliyor* olsaydık, yazıyı justify yapınca, kelimeler arasında yollar oluşmayacaktı.

  [*tirelemek: (hyphenation), sözcüğün, satır sonunda hecelere ayrılma formunda bölünebilmesi.]

  YanıtlaSil

Merhaba! Flynxs | Lynist weblog yorum bırakma alanındasınız.
Ziyaretiniz, ve yorumlarınızda Türkçe Yazım Kuralları'na göstereceğiniz özen için teşekkür ederim!

İçerik hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili düşüncelerinizi, hissettiklerinizi, alttaki metin kutusuna yorumunuzu -isim, e-posta, varsa web site gibi detayları da belirterek- bırakarak paylaşabilirsiniz (yorumlarınızda bold, italik görünüm ve link vermek için < b>, < i>, < a> gibi bazı HTML etiketlerini de kullanabilirsiniz).

Saygı sınırlarını aşan ifadeler ve spam içerikli olası yorumlara yer vermemek için, bu blog'da yorumlar, onaylandıktan sonra yayımlanır. Yorumunuzu gönderdikten sonra burada eş zamanlı olarak görüntüleyemezseniz, endişelenmeyin, bu sebepledir.

Flynxs altındaki tüm yorumlardan anında haberdar olmak için yorumlara RSS ile abone olmayı unutmayın. (Bknz: RSS nedir?, Feedlerimi Nasıl Yönetirim?)

Olası soru, öneri ve görüşlerinizi bana, isterseniz 'gmail' adresim 'flynxs.blogspot' üzerinden de iletebilirsiniz...