Tablodaki Rüzgâr, Saçlarıma Saklansa

Tablodaki Rüzgâr, Saçlarıma Saklansa; hafta sonu gidilebilecek bir sergiden beklenebilecek şeylerden biri olamaz mı?! Neden olmasın?

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü mezunu İsmet Değirmenci'nin, 10. kişisel sergisinin konusu; 'Rüzgâr'.
"İsmet Değirmenci'nin rüzgâr etkilerine gönderme yapan resimleri, imgesel bir görselleştirmenin değil, spiritüel bir içselleştirmenin deneysel verileridir. Rüzgârın itki gücünü içselleştirerek resimleme eyleminde bulunması; fiziksel bir olgunun duyusal bir olaya dönüştürmesiyle ilgilidir.

Rüzgârın bir fenomen olarak algılanması ve bir merkez kavram olarak kullanılması arasındaki ilişki, aslında İsmet Değirmenci'nin doğayla kurduğu şamanik ilişkinin işaretlerini taşır..."
Sergi 13 Nisan 2007- 13 Mayıs 2007 tarihleri arasında, article art gallery'de.

Hafta sonu serin, hafif rüzgârlı bir İstanbul olsa da; sergiye gidip, o etkiyi sokaklara taşıdığı hissiyle ayrılabilsem. (Bir mekanda yakaladığınız atmosferi, tüm güne taşıdığınız; sonrasında o günü öyle anımsadığınız olmadı mı hiç?!)

Faik Paşa Sokak No:41 giriş katı
Beyoğlu/ İstanbul
T: +90 (212) 251 8607

0 yorum:

Yorum Gönder

Merhaba! Flynxs | Lynist weblog yorum bırakma alanındasınız.
Ziyaretiniz, ve yorumlarınızda Türkçe Yazım Kuralları'na göstereceğiniz özen için teşekkür ederim!

İçerik hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili düşüncelerinizi, hissettiklerinizi, alttaki metin kutusuna yorumunuzu -isim, e-posta, varsa web site gibi detayları da belirterek- bırakarak paylaşabilirsiniz (yorumlarınızda bold, italik görünüm ve link vermek için < b>, < i>, < a> gibi bazı HTML etiketlerini de kullanabilirsiniz).

Saygı sınırlarını aşan ifadeler ve spam içerikli olası yorumlara yer vermemek için, bu blog'da yorumlar, onaylandıktan sonra yayımlanır. Yorumunuzu gönderdikten sonra burada eş zamanlı olarak görüntüleyemezseniz, endişelenmeyin, bu sebepledir.

Flynxs altındaki tüm yorumlardan anında haberdar olmak için yorumlara RSS ile abone olmayı unutmayın. (Bknz: RSS nedir?, Feedlerimi Nasıl Yönetirim?)

Olası soru, öneri ve görüşlerinizi bana, isterseniz 'gmail' adresim 'flynxs.blogspot' üzerinden de iletebilirsiniz...